Sony Xperia Z Ultra

Sony Xperia Z Ultra (fot.sony.pl)

Sony Xperia Z Ultra (fot.sony.pl)

Sony Xperia Z stał się światowym hitem i wielu ludzi zakupiło ten produkt. Sony, chcąc zapewne powielić ten sukces wypuścił na rynek kolejny model o nazwie Sony Xperia Z Ultra. Tak jak jego pierwowzór zapewnia wodo i pyło odporność, dlatego też jest dobrą propozycją dla osób żyjących w ciągłym pośpiechu. Niektórzy twierdzą, że ma to być w pewien sposób edycja Xperii Z. Jego ekran posiada aż 6,4 cale, co niektórym może naprawdę przeszkadzać w codziennym użytkowaniu. Niewątpliwie nie zmieści się do każdej kieszeni. Tą wielkość, rekompensuje jednak jakość wykonania i piękne wyświetlanie obrazów. Dodatkowo, można go obsługiwać za pomocą nie tylko rysika ale nawet długopisu czy ołówka. Jego rozdzielczość wynosi 1920×1080, co daje nam aż 344 pikseli na jeden cal! Jest on wykonany w technologi OptiContrast, dzięki czemu jest bardzo zaawansowany. Nowy smartfon Sony, ma 6,5 mm grubości! Otacza go srebrna ramka, która nadaje elegancji całemu urządzeniu. Przejdźmy teraz do specyfikacji. Zamontowano w nim czterordzeniowy procesor Snapdragon 800 o taktowaniu 2,3 GHz, z którym użytkowanie będzie bardzo przyjemne. Następnym atutem jest Android 4.2.2 z autorską nakładką Sony znaną z modeli takich jak Z, Sp czy L. Dużym zaskoczeniem ze strony tego producenta, jest brak w nowym modelu lampy błyskowej, która z reguły towarzyszyła poprzednim Xperiom. Matryca aparatu wynosi 8Mpx, co jest wynikiem w miarę zadowalającym. Niestety, zdjęcia zrobione nim nie są tak wyraźne i kolorowe, jak wielu ludzi tego oczekuje.

Po wyjściu modelu Z Ultra, widać, że Sony próbuje wbić się w pewne nie zdobyte do tej pory nisze rynku technologicznego. Ma on być dostępny w sprzedaży już we wrześniu!

+ Bardzo cienki i elegancki, dzięki czemu będzie zarówno telefonem jak ciekawym dodatkiem do stroju.

+   Szybki, czterordzeniowy procesor zapewni szybkość i płynność użytkowania. Nie powinno być żadnych problemów w wymagających aplikacjach oraz grach.

+ Ciekawa nakładka Sony i wiele dodatków takich jak Stamina, czyli system który wyłącza nie potrzebne aplikacje , gdy telefon jest w stanie czuwania, dzięki czemu będziesz mógł zaoszczędzić dużo energii ( co przy tak dużym wyświetlaczu może być energetycznym kołem ratunkowym)

- Aparat nie posiada lampy błyskowej i jakość zdjęć nie jest najlepsza.

-   Duża przekątna ekranu będzie sporym utrudnieniem dla osób posiadających małe ręce. Poza tym, nie zmieści się on do wielu kieszeni i pokrowców.

- Prawdopodobnie na jego kupno, trzeba będzie trochę wydać. Ponadto posiada on dość dużą konkurencję bo Samsunga, z modelami Note, Grand i Mega. Wiele firm takich jak Huawei, Asus, również posiada phablety (phone + tablet). W dodatku zapowiadana Lumia 1020, również ma mieć bardzo dużą przekątną ekranu.

Mimo tego, wciąż po całym świecie krążą plotki i zdjęcia modelu Xperia i1 Honami, który ma być hitem roku 2013. Będzie on podobno posiadał bardzo dużą matrycę aparatu, nową wersję nakładki Sony oraz niebywale dobry wyświetlacz.

TrenujZdrowie Bartek Baura

Prezentacja Sony Xperia Z Ultra

 

Samsung Galaxy Grand – bardzo ciekawy konkurent Sony Xperii Z Ultra

Podziel się na:
 • Google Bookmarks
 • Facebook
 • Twitter
 • MySpace
 • Wykop
 • RSS
 • LinkedIn
 • Live
 • Digg
 • Sphinn
 • del.icio.us
 • Mixx
 • Blogplay

About the Author

admin

No Comments

Dodaj komentarz